Complimenten voor het spel, maar geen punten voor Prinsenland

Afgelopen zaterdag reisde Prinsenland af naar Zeeuws Vlaanderen om het op te nemen tegen FC Axel. Eerder dit seizoen werd er in eigen huis met 0-3 verloren en we wisten dat Axel één van de betere ploegen is deze klasse. Toch startte Prinsenland goed, en kreeg het de eerste mogelijkheden met afstandschoten van de Gast en Traets. Aan de andere kant was Axel dichtbij de openingstreffer uit een hoekschop, maar Bryan Traets wist de bal van de lijn te halen. Uit de éérste beste uitgespeelde aanval daarop van Axel was het na een kleine 10 minuten weer wel meteen raak: 1-0. Prinsenland herpakte zich goed en bleef de betere ploeg. De vrije man kon steeds gevonden worden en het spel speelde zich dan ook vooral af op de helft van Axel. De verdiende gelijkmaker kon haast niet uitblijven en dat was inderdaad een kwestie van tijd. Een verre inworp van Dorus Bakker werd goed verlengd door Pieter Suijkerbuik en Joep Brosky hoefde bij de tweede paal de bal alleen in het doel te tikken en zo stond het na ruim 20 minuten weer gelijk: 1-1. Prinsenland bleef de veel betere ploeg in deze fase van het duel en ging gretig op zoek naar de voorsprong. Bryan Traets kreeg een goede mogelijkheid om Prinsenland op voorsprong te zetten, maar zijn inzet werd in de korte hoek gestopt door de doelman. Vlak daarna werd het toch verdiend 1-2. Dit keer waren de rollen omgekeerd. Brosky ging goed door over de linkerkant en leverde een haast perfecte voorzet af bij de tweede paal, waar Pieter Suijkerbuik een niet te missen kans kreeg. Deze faalde niet en bracht Prinsenland al koppend aan de leiding. FC Axel kon verder niet meer gevaarlijk worden en daardoor was de ruststand terecht 1-2.

Het eerste kwartier na rust hetzelfde beeld. Prinsenland de beter voetballende ploeg. De mooiste aanval van het duel kwam na een klein uur. Eerst combineerde Michael Heskens met Jacco de Gast tot twee keer toe over de as van het veld, waarna de bal bij Brosky kwam. Hij ging op zijn beurt opnieuw een dubbele één-twee aan met de Gast en kon hierdoor schuin op het doel van Axel afgaan. Hij aarzelde echter iets te lang tussen zelf schieten en voorgeven, waardoor deze schitterende aanval verloren ging. Dit was ook meteen bijna het laatste wapenfeit van Prinsenland vanmiddag. Een aantal minuten laten valt uit het niks een bal achter de defensie van de bezoekers en de ingevallen spits weet de bal tussen Nieuwkerk en doelman Leest in het doel te krijgen: 2-2. Prinsenland had het moeilijk en moest in deze fase overeind zien te blijven. Dit leek te lukken, totdat de thuisploeg een strafschop toegekend kreeg. Doelman Leest pakte deze inzet goed, maar scheidsrechter Schipper vond dat hij te ver van zijn doellijn af kwam, waardoor de strafschop over genomen mocht worden. Een schandalige, dubieuze beslissing van de scheids. Deze keer faalde Axel niet en kwam het op een 3-2 voorsprong. Prinsenland kon geen vuist meer maken en verliest nu voor de tweede keer op rij. Het moet nu alle zeilen bij zetten om niet rechtstreeks te degraderen. Volgende week moet er gewonnen worden thuis van Oostkapelle.